Çeşmelerden Neden Paslı Su Akıyor?

Çeşmelerden Neden Paslı Su Akıyor?

Çeşmelerden Neden Paslı Su Akıyor?

Çeşmelerden akan paslı su sorunu eski binalarda genel bir sorundur. Çeşmelerden akan paslı suyun sebebi paslanmış eski metal borulardır. Eğer evinizin iç kısmını plastik boru yaptırmışsanız ve su saatinden gelen boru metal kalmış ise buradan gelen pası engellemek için daire giriş vanasının bulunduğu yere filtre sistemi kurdura bilirsiniz.

Bir demir borunun ekonomik kullanım ömrü 15 ile 20 yıl arasıdır. 20 yıl sonrasonda demir boru içeriden paslanma yapar ve sağlık anlamında da çok sorun yarata bilir. '0 yıl kullanılmış bir demir tesisat borusunun yeni plastik borula ile değiştirilmesi daha sağlıklı ve kullanışlı olacaktır.

Demir Boru Neden Delinir?

Demir tesisat borusu pas nedeni ile içerden oksitlenme yapar. Bu oksitlenme zamanla basınçlı suya dauanamaz ve dışarı  su sızdırmaya başlar. Demir borunun en büyük düşmanı paslanmadır. Bu sebeple delinir ve su kaçak arızasına sebep olur.

Musluklardan Su Az  Akıyor

Demir borularda özellikle sızcak su hattında paslanma sebebi ile sıcak su az akar. Bu gibi durumlarda yapıla bilecek tek şey o borunun komple değişimi olacaktır. Paslanma bazı zamanlarda kombi yada şohben girişinde ki filtreyi de tıkaya bilir. Bu sebeple de sıcak su az aka bilir.

paslı demir boru

Sizlere daha iyi hizmet vermek için sürekli çalışıyoruz.

Mutlu müşterilerimiz arasında sizleri de görmek istiyoruz.

BİZİ ARAYIN